Kaş Ekimi | Esen Karakaya Saç Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekiminde fue tekniği yaygın olarak kullanılır. Fue tekniğinin uygulaması oldukça basit ve ciddi anlamda rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilir. Kaş ekimi işleminde saç kökleri ve onu besleyen dokulardan oluşan saç folikleri motor yardımıyla alınarak ense bölümünden alınır. Kaş ekimi Saç dökülmesinin yaşanmadığı kişiler de ense bölgesinden alınan tellerin kaş bölgesine yerleştirilmesi işlemidir. Ekim işlemi yapılmadan önce muayene sırasında hastaya uygun olan ve istediği kaş modeli seçilir. İstenilen kaş modeli kalem ile çizilerek hastanın operasyon sonrasında ortaya çıkacak görüntü de oluşmuş olacaktır. Çizilen alana ne kadar bir ekim yapılacaksa gerekli saç kökü sayısı da belirlenmiş olur. Buna göre hastanın ense bölgesinden saç kökü alınır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi için doğal ve güzel bir görünüm elde edilmesi gerekir. Yapılan bir hata sonucunda kaşların daha kötü görünmesine neden olunabilir. Saç köklerinin içine kanallar açılır. Ekim işlemine başlamadan önce kaş bölgesine lokal anestezi uygulanır. Verici bölgeden alınan saç kökleri kanallara tek tek yerleştirilmiş olur. Kaç ekim işlemi toplam da 2 saat sürer. İşlem bittikten sonra hasta çarpma ve darbe durumuna göre kaşlarını korumalıdır.

Kaş Ekim Sonrası

Kaş ekimi yapıldıktan sonra 2 hafta boyunca bölge de kabuklanma olur. Saç ekimi sırasında olduğu gibi ilk çıkan kıllarda zamanla dökülmeler meydana gelir. Dökülmeler oldukça normaldir bu nedenle operasyonla başarılı geçmiş olacaktır. Ekimi yapılan bölge de kalıcı kılların çıkması ise 3 ayı bulunur. Tüm kökler de kaş çıkma olayı ise 6 ay kadar sürmektedir.

Seyrek çıkan kaşları daha gür yaptırmak isteyen herkes kaş ekimi için başvuru da bulunabilir. Özellikle son dönemler de kalın kaş modası oldukça ilerlemiştir. Birçok insan kalın görünmesi için kaşlarına kaş ekimi yaptırmaktadır. Çeşitli kaza sonucunda kaşlar da seyrekleşme meydana geldiyse de kaş ekimi yaptırmak bu anlamda faydalı olacaktır. Kaş ekiminin herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Doktorun vermiş olduğu ilaçları kaş ekimi sonrasında kullanmanız halinde herhangi bir sorunla da karşılaşmamış olursunuz.