Safir Fue Saç Ekimi | Esen Karakaya Saç Ekimi

Safir Fue Saç Ekimi

Yeni bir saç ekim tekniği olan safir fue saç ekimi doğada bulunan safir elementinin kristal taşından elde edilmektedir. Safir fue saç ekiminde kanalların açılması için kullanılan bir tekniktir. Doğal safir kristalinden elde edilmiş olan safir bıçaklar ile kanallar açılır. Cilt dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez. Safir ile birlikte yapılan saç ekimleri dokuya zarar vermediği için kanama da çok az olur. Bu nedenle iyileşme süreci de daha hızlı olur.

  • Safir ile açılan kanallar ciltte daha az zarar görür.
  • Kanama az olduğu için iyileşme süreci de genellikle daha kısadır.
  • Safir tekniği sayesinde daha sık kanallar açılır. Böylelikle daha doğal bir görüntü ortaya çıkar.

Safir uçlu saç ekimi yaptıracak olan kişiler kişinin saç kalınlığına göre ve cilt yapısına göre uçlar seçilerek kanallar açılır.

Fue Saç Ekimin Özellikleri

En değerli madde olan safir saç ekiminde daha sıklıkla kullanılmaya başlandı. Önceden saç köklerini oluşturmak için metal uçlar kullanılırdır. Yapılan metal uçlar cilt dokusuna ciddi anlamda zarar verirdi. Ancak safir saç ekimi daha az zararsız ve ağrısız bir süreçtir. Saç köklerine yapılan safir uçlu cihaz cilde zarar vermez. Saçların ekileceği yere küçük delikler açarak saç ekimi sonrasında meydana gelen kabuklanma bu sayede daha aza indirilmiş olur. Böylelikle saç ekimi yaptıran kişi de daha konforlu bir süreç geçirmiş olacaktır. Kanalların açıldığı delik küçük olduğu için kapanması da daha hızlı olacaktır.

Saç Ekiminin Önemi

Safir fue saç ekimi son dönemler de çok sık tercih edilmektedir. Birçok doktor tarafından da kullanılan bir yöntemdir. Saç ekimi daha az saçı olan ve saçları dökülen kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle saç ekimi yapılacağı zaman en iyi ve uygun yöntemi seçmek gerekir. Safir saç ekimi sayesinde kısa sürede saç ekimi gerçekleştirilir. Tamamiyle ağrısız olması nedeniyle de en çok tercih edilmektedir. Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka alanında uzman bir doktora giderek gerekli bilgileri de almak gerekir.