DHI Saç Ekimi | Esen Karakaya Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi

Dhi saç ekim tekniği Fue saç ekim tekniğinin daha da geliştirilmiş halidir. Mikro motorlar yardımı ense kökünden alınarak saçta açılan bölgelere ekilir. Dhi saç ekme tekniği bu nedenle diğer tekniklerden daha farklıdır. Saç ekim tekniğin de kullanılan özel teknik sayesinde mevcut olan tekniklere göre daha fazla gelişmiş teknoloji ile çalışır. Kullanılan bu teknikte neşter ve dikiş kullanılmaz. Kafa derisinde bir delik açmadan hayat boyu garanti verilerek saç ekimi yapılır. Tek bir seans da işlem tamamlanmış olur. Oldukça doğal olarak göründüğü için birçok kişi tarafından da tercih edilir.

Dhi saç ekimi uygulamasında fark geliştirilmiş saç ekim kaleminin kullanılmasından kaynaklanır. İnceliği 1 mm arasında değişir. Temizleme işleme yapıldıktan sonra kafa derisine kanal açılmadan nakledilmiş olur. Uygulaması diğer uygulamalara göre daha dikkat ister. Bu nedenle daha fazla tercih edilir.

Avantajları

Dhi saç ekimi birçok konuda daha avantajlıdır.

  • Saç ekim kaleminin ince uçlu olması nedeniyle saç nakli daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.
  • Saç ekim kalemi saçların çıkma yönünü de belirler.
  • Saç ekimi yapılacak olan bölgede kanal açmaya gerek kalmadığı için sağlam saç kökleri de zarar görmez.
  • Dikiş atılmaması da kanama riskini azaltır.
  • Saç alma işleminin gerçekleştirildiği bölge de çok daha az zarar görür.
  • Dhi saç tekniğinde lokal anestezi uygulanır.

Bu nedenle dhi saç ekimi oldukça avantajlı ve kullanışlı bir tekniktir. Dhi saç ekim işlemine karar verdiğiniz zaman bu alanda uzman olan kişilerden destek almanız gerekir. Gerekli testler sonucunda işlem uygulanmaya karar verilir.

Dhi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Dhi saç ekimi tekniğin de işlem tek tek yapılır. Şerit kesimin aksine Dhi işleminde herhangi bir kesi yapılmaz. Çok ince iğne ile yapıldığı için doğal saçın çıkış açısına uygun bir şekilde işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık bir şekilde yerleştirilir. İşlem aynı gün yapılır. Saç ekim işlemi yaptıran kişi normal hayatına dönebilir. Ancak belli bir süre saç kısmını ıslatmaması gerekir.