FUE Saç Ekimi | Esen Karakaya Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi ense bölgesinde bulunan saç köklerinin lineer kesi yapmadan tek tek toplanmasına dayanan saç ekim yöntemidir. Küçük uçlar kullanılarak greft toplama işleminde ünitenin etrafına küçük kesiler oluşturulur ve saç kökleri tek tek toplanır. Böylelikle kelleşmiş alana da dikilmiş olur.

Saç Ekim İşlemi Öncesi

Saç ekim işlemi dünyada yaygın olarak yapılan bir işlemdir. Oldukça sorunsuz yöntemlerle yapılıyor. Fue yöntemi ile saç ekimine karar verdiğiniz zaman işlem için araştırma yapmanızda fayda var. Özellikle doktorlara bu konuda kafanıza takılan soruları da sorabilirsiniz. Saç ekimi işlemine başlamadan önce hastaya gerekli testler yapılır. Herhangi bir rahatsızlık, lokal şeker hastalığı, tansiyon, hepatit veya çeşitli hastalıklar varsa bu durumda saç ekimine yapılıp yapılamayacağına doktor karar verir. Kontrol altına alınan şeker hastalığında genellikle gerekli tetkikler yapıldıktan sonra saç ekim operasyonuna başlanır. Ancak ciddi rahatsızlığı olan kişiler için genellikle operasyon iptal edilir.

Fue Saç Ekim Avantajları

Fue saç ekimi kullanılan teknikler arasında yer alıyor. Diğer tekniklere göre daha fazl tercih edilmektedir.

  • Fue yöntemi 2004 yılından beri kullanılan son tekniktir.
  • Eski yöntemlere göre daha konforlu bir seçimdir.
  • Kullanılan motor ve uçlardan dolayı operasyon süresi diğer tekniklere göre daha kısadır.
  • Köklerin ayrışması için ayrıca bir zaman harcamaya da gerek kalmaz.

Saç ekimi yaptırmaya karar verenler kendilerini hem fiziksel hemse psikolojik olarak hazırlamaları gerekir. Saç ekimi için iyi bir merkez bulmak oldukça önemlidir. İşlem yapıldıktan sonra da doktorun talimatlarını uygulamak gerekir. Özellikle beslenme süreci oldukça önemlidir. Doktorun verdiği beslenme programını uygulamakta fayda var. İyi bie beslenme saç köklerinin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini ve beslenmesini sağlar. Saç ekim işlemi gerekli steril ortamlar da yapıldığı sürece enfeksiyon riski de en aza düşürülmüş olur. Saç ekim sonrasında iyileşme süreci hastadan hastaya farklılık gösterir. Ancak maksimum 1 yılı bulabilen bir süreçtir. Ekim yapılan bölgeye herhangi bir temasta bulunmamanız gerekir. Bu nedenle saç ekim sonrasında dikkat etmek gerekir.